Poniższe pytania stanowią podstawę, na którą składa skuteczna strategia reklamowa czy ogólnie marketingowa. Nie ma również znaczenia, czy zastosujesz je dla małego czy dużego biznesu. W końcu duży biznes to niegdyś mały biznes, który robił wielkie rzeczy.

Oto pytania, które również i Tobie w tym pomogą.

1) Jaki jest Twój cel? Podstawową odpowiedzią będzie: „chcemy, żeby kupowali produkt lub usługę”, ale im więcej precyzji, tym lepiej

2) Do kogo mówisz? Im szersza grupa docelowa tym bardziej mętne robi się to zadanie. Popracuj dokładnie nad profilem swojego Klienta

3) Co jest dla Klienta największą korzyścią lub głównym pomysłem produktu czy usługi? Jak jednym zdaniem określisz swój produkt czy usługę by wyróżnić się na rynku?

4) Czemu Klienci mają Ci uwierzyć? Jeśli inni mogą mówić to samo, skąd mają wiedzieć, że dostarczasz to, co obiecujesz?

5) Jakiego użyć tonu lub formy wypowiedzi? Jaki wizerunek tworzysz i czy to co i jak komunikujesz jest z tym spójne?

Pamiętaj również, że reklama działa najlepiej w przypadku produktów i usług, które są wyraźnie lepsze od konkurencji. To paradoks podobny do tego, że bank chętnie da Ci kredyt w momencie, w którym go nie potrzebujesz.

Odpowiadając na powyższe pytania pamiętaj, by przemówić zarówno do serca jak i umysłu. Oraz o zachowaniu dyscypliny, by robić to co słuszne dla biznesu a nie dobrego samopoczucia Twojego ego.

Rafał MazurMarketing, Copywriting, Branding, Konsultacje

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.