Idealny proces sprzedaży - szkolenia sprzedaż

W każdej chwili, na każdym rynku jest ok 3% ludzi, którzy aktywnie poszukują okazji do kupienia Twojego produktu lub usługi.

W każdej chwili, na każdym rynku jest ok 7% ludzi, którzy nie są aktywni w poszukiwaniach, ale są otwarci na dobre oferty.

Pozostałe 90% ludzi mniej lub bardziej zdecydowanie NIE chce kupować tego, co oferujesz.

Tak więc 10% chce lub chce bardzo, a 90% nie chce lub nie chce bardzo.

Jak dotrzeć do OBU tych grup?

Do grupy 10% docierasz dobrą ofertą. To może być unikalna cecha produktu czy usługi, to może być jakaś wartość dodana lub promocja cenowa. To są ludzie, którzy są gotowi przeglądać wiele ofert by wybrać najlepszą. Poznaj ofertę konkurencji i zaproponuj coś unikalnego. To dość logiczne.

Ale co z tymi, którzy nie są zainteresowani? Tu w grę wchodzi marketing edukacyjny. Polega on na przeniesieniu korzyści ze stosowania Twojego produktu lub usługi na nieco inne aspekty życia niezainteresowanych Klientów. Zazwyczaj mechanizm ten można w skrócie nazwać – „wywołać ból głowy a potem sprzedać aspirynę”.

Nie są zainteresowani sprzedawanymi przez Ciebie usługami czy produktami? Po pierwsze zastanów się (najlepiej z kimś kto zna się na marketingu edukacyjnym) – jakie korzyści będą mieli z mojej oferty? Jakie problemy te korzyści rozwiążą? Czym grozi nie rozwiązanie tych potencjalnych kłopotów?  Co i ile stracą jeśli te kłopoty spadną im nagle na głowę?

A teraz pracując od tyłu – od tych problemów i związanych z nimi kosztów oraz nieprzyjemności przejdź do sposobów ich rozwiązania i ukaż dodatkowo korzyści! Zrób to w formie edukacyjnej, jako ulotka, filmik, książeczka, strona czy broszurka.

Pokaż tym ludziom czym ryzykują, jak tego uniknąć i jak dodatkowo poprawić jakość swojego życia. Daj im wiedzę, wyjaśnij szerszy obraz, którego nie widzą.

Bo Twoim zadaniem w 90% procentach przypadków będzie pokazywanie szerszej perspektywy a nie instrukcji obsługi.

Rafał MazurMarketing, Copywriting, Branding, Konsultacje

 

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.