Programowanie pod tytułem „wchodź na drabinę szczebelek po szczebelku” jest dobre dla kogoś kto szuka pracy – nie dla RM – Renegade Millionaire (milinera-renegata). RM przeskakują, unoszą się ponad szczebelkami.

Bycie renegatem-milionerem polega w pierwszej kolejności na:

* samo-uznaniu
* auto-proklamacji
* samo-bogaceniu
* i nie czekaniu na autoryzację zewnętrzną

Większość ludzi rozgląda się w poszukiwaniu drabiny.

„Najwspanialszym odkryciem wszech czasów – w dodatku takim, którego nikt nie wymienia – jest deadline, czyli termin ostateczny. Ponieważ bez deadline nie byłoby żadnych innych odkryć.” – John Carlton

Tak więc ustawiaj sam sobie terminy ostateczne oraz zobowiązania wobec siebie samego. Jeśli Twoim marzeniem jest pisanie po przyjściu inspiracji – niczego nie napiszesz. Nie czekaj na nastrój. Po prostu zacznij pisać i a być może nastrój się pojawi.

Kluczem do blokady pisarskiej jest pisanie. Ruch przebija medytację. Zabieraj się do roboty. Połączenie ciało-mózg działa w dwie strony.

Jednak bycie osobą, która robi wszystko natychmiast może być niebezpieczne, jeśli robienia nie poprzedzi zastanowienie.
Z chwilą w której podejmiesz już przemyślaną decyzję pilność staje się priorytetem.

RM nie lubią poruszać się na ruchomych piaskach. Czyli nie lubią kiedy sprawy niezałatwione wiszą nad głową.

Wykazuj się wielką niecierpliwością w stosunku do niezałatwionych spraw.

3 kroki do osiągnięcia osobistej produktywności:

1) Świadomość
2) Decyzja
3) Działanie

Większość ludzi nie jest świadoma poziomów własnej bezproduktywności. Nie mają swoich codziennych list rzeczy do zrobienia, nie mają celów na ten tydzień i nie mają sposobów pomiaru wyników. Większość z nich nie ma również osobistej definicji produktywności. Tak więc próbują trafić w niewidzialny cel.

Czym jest więc produktywna wydajność?

Czas, energia i zasoby zainwestowane bezpośrednio i w sposób dający się zmierzyć w stronę sensownych celów.

RM charakteryzują się wysokim poziomem narzuconej sobie presji na osiągnięcia oraz głębokim poziomem niezadowolenia, jeśli cele te nie zostaną osiągnięte.

Czas = Surowiec dla Osiągnięć

Większość RM absolutnie nie chce kończyć dnia bez możliwości wskazania konkretnego osiągnięcia. RM charakteryzują się również szybkim czasem regeneracji – po porażkach lub niepowodzeniach dużo szybciej wracają na właściwy tor.

Jeff Paul posiada swoją słynną zasadę 1 godziny – możesz o niej przeczytać tutaj.

Co najbardziej pomaga w szybkim dochodzeniu do siebie po złych doświadczeniach? Krótka pamięć.

Wytrenuj się w sprężaniu emocjonalnej odpowiedzi na zastane wydarzenia. Kompresuj. Następne, następne, następne. Bądź sprężysty na wysokich obrotach.

W grze zwanej biznesem nie ma miejsca na bycie rozlazłym. Nie zajmuj się swoimi emocjami w trakcie samej gry. Odłóż je na bok, zajmiesz się nimi później.

„Podstawową różnicą między żołnierzem żywym a żołnierzem martwym jest dyscyplina.”

Jeśli jesteś dobry w robieniu wymówek to nie jesteś dobry w robieniu pieniędzy. Dlaczego? Dlatego, że ludzie, którzy zarabiają najwięcej są w stosunku do siebie bardzo twardzi – i twardzi w stosunku do innych. Non-stop. Są zdyscyplinowani w swoim podejściu i swojej postawie, są zdyscyplinowani w stosunku do liczb. Znają swoje dane każdego dnia i mają listy spraw do zrobienia na dziś. Sprawy z listy do załatwienia zostają załatwione albo dzień nie został zakończony.

* Wymagaj od siebie i od innych
* Ściśle i w sposób zdyscyplinowany kontroluj to co dzieje się każdego dnia w Twoim biznesie.

Rafał Mazur zwiększanie zysków przedsiębiorców

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.