Idealny proces sprzedaży - szkolenia sprzedaż

Największym wrogiem każdego przedsiębiorcy jest rozproszenie. Każda minuta odciągniętej uwagi to minuta nie poświęcona na zarabianie pieniędzy.

Lojalność klientów jest koncepcją historyczną.

Przestań walczyć o lojalność – RM tego nie robią. Zamiast tego, zacznij zarządzać retencją, czyli  powracaniem klientów. Stwórz pro-aktywne programy pozwalające im przychodzić ponownie.

Sekretem retencji (odzyskiwania) klientów jest częstotliwość. Musisz być z nimi w kontakcie wystarczająco często. To nie oznacza jednak, że za każdym razem chcesz im coś sprzedać. Używaj przyjaznych informacji, które są dla nich wartościowe. Dobrym pomysłem jest również składanie im życzeń urodzinowych. Warto znać ważne daty w życiu Twoich klientów.

Utrzymuj z nimi kontakt minimum raz w tygodniu. Pamiętaj o tym, że inne biznesy tylko czekają, by przechwycić Twoich klientów. Dlatego przypominaj im się regularnie.

Dobrym sposobem poprawienia retencji są programy członkowskie. To członkostwo nie musi być nawet sformalizowane – czasami wystarcza podobieństwo: to samo hobby, wiek, status społeczny.

Wyraźna drabina wniebowstąpienia – to pokazanie wyraźnej drogi do nieba. Nie tylko wskazuje to ludziom kierunek, ale pokazuje również czego się po nich oczekuje (prostym przykładem są pasy w sztukach walki – poszczególne kolory wiodące do czarnego a później dany – jest to wyraźne wskazanie drogi oraz oczekiwań w stosunku do ćwiczących).

Tego typu drabiną wniebowstąpienia mogą być pakiety/grupy: srebrna > złota > złota VIP > platynowa.

W ludzkim umyśle od zawsze – i bez przerwy – toczy się walka między pożądaniem a zdrowym rozsądkiem. To dlatego stawianie sobie celów oraz sceptycyzm współistnieją.

Dobrym rodzajem USP jest gwarancja – ponieważ dobra gwarancja Cię wyróżnia. A co jest jeszcze lepsze od dobrej gwarancji? Kilka dobrych gwarancji! Parę gwarancji działa lepiej niż jedna – pod warunkiem, że są to gwarancje bezwarunkowe

Gwarancja kosztuję pieniądze tylko w przypadku gdy:

1) sprzedajesz byle co
2) Twoje relacje z klientami są byle jakie
3) Twoja grupa docelowo jest byle jaka

Jeśli masz problem z gwarancją, to tak naprawdę nie masz problemu z gwarancją. To jest problem z samym biznesem.

Większość przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy jak mała grupka klientów ich utrzymuje. Działa tu zasada 80/20 (20% klientów generuje 80% dochodu).  Nie popełnij tego błędu, polegającego na myśleniu, że Twój biznes jest większy niż jest  rzeczywistości.

RM nie uznają wymówek pod tytułem: niewłaściwy czas. Zawsze jest dobry czas by zarabiać pieniądze.

Dwie cechy wspólne (niemal) wszystkich Renegade-Millionaire:

* wszyscy posiadają nieruchomości
* wszyscy stosują direct-mail

Rafał MazurMarketing, Copywriting, Branding, Konsultacje

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.