Idealny proces sprzedaży - szkolenia sprzedaż

Renegade Millionaires a pieniądze: każdy szanujący się RM (renegat-milioner) ma odłożoną pewną „nietykalną” pulę pieniędzy.  Pieniądze te są w bezpiecznym, mało ryzykownym miejscu. Nie są one reinwestowane w biznes ani w żaden inny aktywny sposób.

Przy okazji, RM rozumieją, że ilość pieniędzy jest właściwie nieograniczona (ciągle są drukowane nowe!) oraz że zarabianie pieniędzy nie jest grą o sumie zerowej. Oznacza to, że ktoś nie musi przegrać, żeby wygrać mógł ktoś.

Aby lepiej uzmysłowić sobie ilość pieniędzy w obiegu, Dan Kennedy poleca chadzanie w miejsca gdzie przepływ gotówki jest ogromny. Chodzi o to, by ten strumień obserwować. Może to być kasyno, giełda, najdroższy hotel w mieście. Idź tam, gdzie w miejscu w którym mieszkasz przepływ gotówki jest największy.

RM rozumieją także, że za nic nie muszą płacić. Rachunki mogą wysłać swoim klientom. Co to oznacza? To oznacza, dla przykładu, że jeśli Dan Kennedy postanowi kupić sobie jeszcze jednego Rolls-Royce’a – nie musi płacić z pieniędzy, które już posiada. Może opłacić go sobie poprzez zorganizowanie dodatkowego seminarium czy napisanie kolejnej książki. Jego rachunki opłaca jego stado!

„A teraz usiądę przy biurku i napiszę nam nowy basen.” – John Lennon
„Mój rozwód kosztował drogo. Ale nie ja za niego zapłacę. To wy za niego płacicie.” Dan Kennedy do ludzi zebranych na jego seminarium

Tym samym prawdziwi RM mają dość dużą łatwość „materializowania” pieniędzy z niczego – jak alchemicy. Robią to w oparciu o swoją listę klientów.

Podstawową barierą zatrzymującą ludzi przez ustaleniem wysokich cen i budowaniem własnego majątku jest poczucie winy.

(Swoją drogą, w książce poświęconej strategiom cenowym Dan Kennedy – w ramach „terapii” związanej z poczuciem winy spowodowanej zarabianiem pieniędzy poleca lekturę książek Ayn Rand „Źródło „oraz „Atlas zbuntowany” oraz książkę, którą właśnie czytam „Bogać się!” napisaną przez Rabbiego Daniela Lapina, która to odpowiada na od dawna nurtujące mnie pytanie – jakim cudem Żydzi są ta świetni w robieniu kasy. Polecam!)

Jest ogromna różnica między pracowaniem ciężko a wykonywaniem ciężkiej pracy. Obie te czynności dzieli przepaść.

RM rozumieją również, że istnieje rozłączenie pomiędzy pracą a pieniędzmi.  RM nauczyli się, żeby w ramach swojej pracy czynić następujące 3 rzeczy:

1) Robić tylko to co robią najlepiej (a to oznacza NIE robić wielu rzeczy, których nie robią najlepiej). Rób zatem tylko to, w czym jesteś tak dobry, że nie powinno się zlecać tego komuś innemu. Wielkość zwykłych ludzi biznesu totalnie tego nie rozumie, dlatego nie pracują nad proporcją czynności wykonywanych najlepiej do pozostałych.

2) Zmniejszają ilość powtarzalnych czynności – poprzez automatyzację czy tworzenie systemów. Unikają tym samym ugrzęźnięcia w manualnej dłubaninie.

3) Zmieniają także stosunek pieniędzy zarabianych w wyniku wykonywania pracy na korzyść tych zarabianych w wyniku pracy samych pieniędzy (nie pracują dla pieniędzy tylko pieniądze pracują dla nich).

Typowy przedsiębiorca w 70-80% polega na dochodzie z własnej pracy i własnego biznesu. Odwróć to jak najbardziej. Ideałem byłoby gdyby 100% Twoich pieniędzy pracowało dla Ciebie.

Zasada jest prosta – im więcej masz, tym bardziej niechętnie odnosisz się do ryzyka. Poprzez zadawanie się z niewłaściwymi ludźmi ryzykujesz 3 rzeczy: ryzykujesz postawę, ryzykujesz reputację oraz ryzykujesz rozproszenie.

Około 50% z Renegade Millionaire jest tak bardzo konserwatywna finansowo, że nie posiada żadnego prywatnego zadłużenia.

Brak zadłużenia = elastyczność wyborów

 Dług każe przedsiębiorcom mówić TAK rzeczom, które nie są w jego najlepszym interesie.

RM bez przerwy pracują nad powiększeniem swojej wiedzy na temat inwestowania pieniędzy – zasada jest prosta:

Jeśli nie umiesz tego wyjaśnić, nie wchodź w to.

Odpowiedzialności związane z zarabianiem pieniędzy:

1) Zarób je
2) Uwolnij je (wyciągnij  z biznesu gotówkę)
3) Zarządzaj nimi
4) Oddaj je

Ludzie nie rozumieją punktu 2 – większość typowych przedsiębiorców zostawia zarobioną kasę wewnątrz biznesu. Powodem jest to, że większość osób traktuje swój biznes jako coś, w co trzeba swoje pieniądze wkładać.

Renegade Millionaires myślą o biznesie jako o narzędziu służącym do wyciągania pieniędzy (słynne: w pierwszej kolejności zapłać sobie).  Jeśli nie jesteś w stanie zapłacić najpierw sobie, oznacza to, że biznes nie jest opłacalny i musisz się z niego wydostać najszybciej jak to możliwe.

Tak więc, Twoim zadaniem jako przyszłego RM, jest regularnie wyciągać $ w własnego biznesu i akumulować majątek na zewnątrz – poza głównym biznesem (odwracanie proporcji uzyskiwania dochodu).

Twoja możliwość budowania majątku jest wprost proporcjonalna do tego, ile razy możesz obracać tymi samymi zainwestowanymi dolarami.

Biznes jest narzędziem tworzenia pieniędzy, które możesz zabrać i zainwestować gdzie indziej.

Posiadaj swoją Wystarczającą Sumę (Enough-Is-Enough-Number). To liczba po osiągnięciu której nie musisz już nic więcej robić. Nie mając tej liczby, ryzykujesz niewolnictwo a to nie ma nic wspólnego z uzyskiwaniem wolności finansowej (chodzi o wkręcenie się w zarabianie pieniędzy). Bardziej obrazowo suma ta nazywa się „Fuck You Money” – ponieważ po jej osiągnięciu możesz pokazać wszystkim (również innym okazjom) środkowy palec. Jesteś wolny.

Jest spora różnica między godną podziwu wytrwałością a durnym uporem. Jednak trudno ją czasami zauważyć.

3 największe przeszkody na drodze do zrobienia SZYBKICH pieniędzy to:

1) Ograniczające przekonania dotyczące samej szybkości: że nie można i/lub nie powinno się zarabiać dużych pieniędzy szybko. Pamiętaj, że od dzieciństwa jesteśmy programowani na modelu wchodzenia na drabinę szczebel po szczeblu.

2) Zaakceptowanie powolności – RM są mocno niecierpliwi – mają ciągłe poczucie pilnej potrzeby. Nie chcą jutro tego, co może być zrobione dziś.

3) Brak informacji – szczególnie u ludzi, którzy nie stosują sprzężenia zwrotnego (proces iteracji). Większość przedsiębiorców działa w informacyjnej próżni.

To informacja czyni szybkie bogacenie się możliwym.

Czego uczy bycie spłukanym:

Dobre: pomysłowości, zaradności (bycie finansowym MacGyverem), tego, że nie potrzebujesz $ żeby móc robić $. Uczy Cię również umiejętności przetrwania.

Złe: te umiejętności przetrwania nie pomogą Ci dostać się na wyższy poziom.

Umiejętności przetrwania  TO NIE umiejętności sukcesu.

Czego uczy bycie bogatym:

* Drugi milion jest łatwiejszy niż ten pierwszy
* Dowiadujesz się jak łatwo jest zarobić pieniądze i jaka obfitość ich występuje
* Dodaje Ci pewności (poprzez posiadanie prawdziwych kompetencji)
* Uświadamia, że zarabianie dużych pieniędzy nie jest szczególnym osiągnięciem a tym samym przestają imponować Ci pieniądze i samo ich zdobywanie

Twoje życie jest rezultatem umiejętności, które postanowisz opanować.

Rafał Mazur zwiększanie zysków przedsiębiorców.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.