Zasady zarabiania dużych pieniędzy – szybko, lecz legalnie – są proste. Oczywiście to, że coś jest proste, nie oznacza, że jest łatwe.

Nie zmienia to faktu, że zaraz dowiesz się co należy robić.

Pierwsza i najważniejsza rzecz – jeśli chcesz zarobić szybko duże pieniądze, musisz dostarczyć innym coś (produkt lub usługę), co uznają oni za wartość. To musi być dla nich wartościowe. Jako że percepcja jest rzeczywistością, może to być wartość postrzegana. Przykład?

Idziesz na koncert swojego ulubionego wykonawcy – płacisz kilkaset złotych za bilet w najlepszym sektorze. Twoje przeżycia są czysto emocjonalno-estetyczne. Płacisz kilkaset złotych nie dostając w zamian nic, co można postawić na półce albo pochwalić się sąsiadowi. W dodatku Twój sąsiad jest całkowicie obojętny – trzeba byłoby mu zapłacić, żeby chciał posiedzieć tam choćby chwilę. To co jest wartością dla Ciebie nie jest wartością dla niego.

Tak więc – podsumowując – musisz zaoferować coś, czego postrzegana wartość jest dużo wyższa niż wartość pieniędzy w portfelach lub na koncie Twoich klientów.

Sprecyzujmy teraz 3 najważniejsze elementy tej wartości:

  1. Unikalność – to co oferujesz musi być unikalne, lub postrzegane jako unikalne. Mówiąc inaczej – masz albo być pierwszy, albo musisz być inny. Mówimy tu o rodzaju wyłączności – co wartościowego możesz zaoferować im, czego nie zaoferuje nikt inny? (Mała podpowiedź – nie myśl tylko w kategoriach fizyczności, jesteśmy istotami głęboko emocjonalnymi)
  2. Skala – Twoje zarobki są wprost proporcjonalne do ilości ludzi, której wartość możesz dostarczyć. Polskie filmy ogląda się właściwie jedynie w Polsce – amerykańskie na całym świecie. Dlatego gwiazdy Hollywood zarabiają setki razy więcej. Gdyby Facebook dostępny był tylko wewnątrz sieci akademickich, Zuckerberg nie wskoczyłby z taką szybkością do grona miliarderów. Dystrybucja to siła.
  3. Intensywność – lub inaczej, siła wpływu. Im bardziej wpływasz na ludzi, im większe problemy rozwiązujesz lub im mocniej zaspokajasz ich potrzeby, tym więcej zarabiasz. Im większy masz wpływ na ich życie, tym lepiej. Pamiętasz histeryczne reakcje fanek podczas koncertów Elvisa albo The Beatles? Rozpacz po śmierci Jobsa? O tym mowa.

Podsumowując – jeśli chcesz zarabiać za dużo pieniędzy musisz:

Na wielką skalę dostarczać wartość, która jest wyjątkowa i ma bardzo silny wpływ na życie ludzi.

Ot, cała „tajemnica”.

Rafał Mazur marketing czyli zwiększanie zysków przedsiębiorców.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.