Wstęp oraz część pierwsza

34) Inwestuj tylko i wyłącznie po dokładnej i wyczerpującej analizie (due dilligence). Nie pozwól sobie na pośpiech. Ważne decyzje podejmuj ostrożnie, weź pod uwagę intuicję  …a potem pociągnij za spust.

35) Stres zabija. Niezależnie od tego, jak bardzo trudne na krótką metę to się wydaje, usuń ze swojego życia wszystkie chronicznie stresujące sytuacje, czynniki zewnętrzne oraz ludzi.

36) Tnij koszty. Polegaj na mózgu, sprycie i talencie …a nie na pieniądzach.

37) Biznes jest najwyższą ewolucyjnie formą świadomości i moralności. Esencją biznesu jest: szczerość, wysiłek, odpowiedzialność, integracja, kreatywność, obiektywizm, planowanie długoterminowe, intensywność, efektywność, dyscyplina, myślenie oraz kontrola. Biznes jest życiem przez cały czas i na wszystkich poziomach.

38) Najbardziej satysfakcjonujące jest to co zarobione. Ludzie zazwyczaj nie cenią rzeczy otrzymanych za darmo. Nie stać cię na to, by dostawać coś (od kogoś) za darmo. Cena tego jest zbyt wysoka.

39) Poprzez życie zgodne z silną, uczciwą filozofią utrzymasz się na poziomie braku poczucia winy i obwiniania, zachowasz niezależność oraz kontrolę nad swoim życiem. Bez solidnej filozofii twoje życie legnie w gruzach.

40) Nie ma czegoś takiego jak zbyt duże marzenie. Zajmowanie się drobnymi projektami i biznesami pochłania niemal tyle samo czasu i energii ile zajmowanie się projektami i biznesami ogromnymi …przy czym ogromne niosą ze sobą proporcjonalnie większą nagrodę.

41) Nie ma czegoś takiego jak „drobniutka kradzież” czy „drobniutka nieuczciwość”.

42) Wiedź swym przykładem.

43) Bierz pełna i całkowitą odpowiedzialność za swoje działania lub ich brak. Ci, którzy błądzą, płacą. Ta koncepcja nie jest trudna do ogarnięcia.

44) Godzina efektywnego, precyzyjnego, twardego, zdyscyplinowanego i zintegrowanego myślenia może być warta więcej niż miesiąc wytężonej pracy. Myślenie jest esencją i najtrudniejszą sprawą zarówno w życiu jak i biznesie. Twórcy imperiów spędzają całe godziny na mentalnej pracy …podczas gdy inni imprezują. Jeśli nie podejmujesz świadomych wysiłków nakierowanych na własne, zintegrowane myślenie, jeśli twoje przeczucia nie przekładają się na działania lub wybierasz ścieżkę najmniejszego oporu, wpadniesz w pułapkę lenistwa, złych decyzji i braku kontroli nad własnym życiem.

45) Pokonaj swoją konkurencję myśleniem, innowacjami i działaniami, wyraźnie i obrazowo wizualizuj swoje zwycięstwa nim znajdziesz się w sytuacji konkurencji i współzawodnictwa. Gdy interes jest bliski finału, utrzymuj postawę węszącego zapach krwi pilota-kamikadze.

46) Pierwsze wrażenie to trwałe wrażenie. Pokaż się z najlepszej strony. Ludzie potraktują cię tak, jak ich tego nauczysz. Kluczem do sukcesu jest pozycjonowanie siebie na szczycie ich listy spraw.

47) Rzeczy właściwe zazwyczaj nie są łatwe. Gdy poświęcisz bycie prawym w imię popularności, poświecisz pewność siebie w imię niewłaściwości. Nie bój się mówić „Nie”.

48) Gdy ktoś okłamał cię raz, okłamie cię jeszcze tysiące. Kłamstwa są dla złodziej oraz tchórzy.

49) Wykazuj bezwzględnie pełen  szacunek dla cudzej własności.

50) Tworzenie rezultatów jest ważniejsze niż udowadnianie, że masz rację. By zamknąć sprawy otwarte, postaraj się zrozumieć ramy odniesień innych ludzi, ich poglądy, potrzeby oraz chęci. W następnej kolejności ustal co jest szczere, uczciwe, efektywne i racjonalne …i działaj zgodnie z tymi ustaleniami.

51) Długookresowy sukces opiera się na wiarygodności oraz ustanowieniu trwałych relacji opartych o miłość z wysokiej jakości ludźmi oraz w oparciu o wzajemnie zdobyty szacunek. Odetnij się całkowicie od ludzi nieuczciwych, negatywnych oraz leniwych. Wiąż się z ludźmi, których wartości są podobne do twoich. Z kim się zadajesz, takim się stajesz.

52) Nie martw się rzeczami nad którymi nie masz kontroli i nie bierz niczego osobiście.

53) Spędzaj większość czasu pracując „nad swoim” biznesem a nie „w swoim” biznesie.

54) Nie wchodź w relację biznesową z kimś nieznanym, nim nie poznasz jego ostatnich 10 udokumentowanych lat działalności. Jeśli osoba ta nie zbudowała dobrych długotrwałych relacji, trzymaj się od niej z daleka. Sprawdź to czego się dowiesz z faktami.

55) Ciesz się życiem. Traktuj je jako przygodę. Dbaj o cele nie tracąc przy tym dystansu. Na ogół nic nie jest tak złe jak się na początku wydawało – albo tak dobre. Rozchmurz się. Pożyjesz dłużej.

56) Dokładnie określ czego chcesz. To wymaga sporego nakładu myślenia. I nie pozwól by coś stanęło ci na drodze zdobywcy.

57) Wszystko da się osiągnąć dzięki czystej sile woli połączonej z bezkompromisową prawością oraz kompetencją. Silne przywództwo jest kluczem.

58) To ty jest jedynym odpowiedzialnym za to kim jesteś, jaki jesteś oraz gdzie jesteś w życiu. Działa to dokładnie tak samo teraz jak i w przyszłym roku. Sytuacje nie są najważniejsze. Najważniejsze jest to, jak na nie reagujesz. Graj tym co masz dane.

59) Fundamentem osiągnięć jest intensywne pożądanie. Najwięcej w historii świata osiągnęli ci, którzy odczuwali największy poziom braku satysfakcji. Ci z najmniejszymi poziomami braku satysfakcji są nieudacznikami. Najlepszym sposobem na zbudowanie pożądania jest dokonanie stanowczych wyborów dotyczących przyszłości.

60) Zintegruj wszystkie aspekty swojego życia (ciało, umysł, duch, związki, biznes) i każdy z nich z osobna. Zintegrowanie oznacza zrozumienie i przetworzenie procesu …oraz zauważanie wzajemnych relacji pomiędzy wydawałoby się niepowiązanymi zjawiskami. To jest oznaka innowacyjnego geniuszu.

61) Osobiste korzyści osiągaj bez zwodzenia. Ceną ściemniania jest utrata pewności siebie.

62) Jeśli twoim życiowym celem jest osiągnięcie bezpieczeństwa, będziesz nieudacznikiem. Bezpieczeństwo jest najniższą formą szczęścia.

63) Nigdy nie wchodź w układy, które nie są korzystne dla wszystkich stron. Z drugiej strony nie ma czegoś takiego jak partnerstwo 50/50. Zawsze będą jakieś nierówności.

64) Minimum raz do roku zrób przegląd swoich podstawowych profesjonalnych umiejętności.

65) Zgorzknienie, zazdrość oraz złość osłabiają ciebie a wzmacniają twoich wrogów. Negatywne myślenia prowadzi do niszczenia własności prywatnej. Tak więc jest anty-własnościowe, a tym samym anty-kapitalistyczne i anty-życiowe. Nadszarpie twoje zdrowie. Wybacz, odrób lekcje i zajmij się życiem.

66) Większość ludzi 90% czasu spędza na robieniu rzeczy, w których nie są najlepsi i których robić nie lubią – i tylko 10% czasu na robieniu tego co sprawia im przyjemność i w czym przodują. Geniusze delegują te 90%… i cały swój czas poświęcają na rozwijanie swoich „unikalnych umiejętności”.

Koniec części 2 /3

tłumaczenie własne – Rafał Mazur

Rafał MazurMarketing, Copywriting, Branding, Konsultacje

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.