Idealny proces sprzedaży - szkolenia sprzedaż

Wstęp i część pierwsza oraz część druga

67) Wysokie poczucie własnej wartości jest wyłącznie wynikiem moralnej efektywności oraz osiągnięć.

68) Ilość nowych możliwości jest nieskończona. Poszukuj ich aktywnie oraz pozycjonuj się w ten sposób, by okazje te rozpoznać i wykorzystać.

69) Nie ma czegoś takiego jak dobry pomysł – o ile go nie rozwiniesz i nie zrealizujesz.

70) Dla zmaksymalizowania zysków zidentyfikuj oraz rynkowo odpowiedz na uniwersalne potrzeby, zachcianki i trendy. Kreowanie pożądania, zaspokajanie potrzeb i chęci oraz zastępowanie problemów kreatywnymi innowacjami jest istotą generowania zysków.

71) W celu maksymalizowania poziomu wykorzystywania okazji szukaj i udoskonalaj to co skomplikowane. Okaże się, że większość rozwiązań jest zaskakująco prosta, za to konkurencja wciąż minimalna.

72) Zawsze miej opcje. To właśnie możliwości wyboru są pierwotnym źródłem władzy. Potęga pochodzi również od odzierania rzeczy z pozorów i widzenia ich takimi, jakimi są.

73) Nic nie daje większej szansy na wygraną niż doskonałe przygotowanie. Geniusz leży zazwyczaj w przygotowaniu.

74) Cierpliwość jest zyskowna. Osiągnięcia są sumą trwałych, małych wysiłków, powtarzanych dzień za dniem.

75) Wytrwałość i działania o wysokiej jakości są pewną drogą do sukcesu. Nigdy, ale to przenigdy się nie poddawaj.

76) „Dokonam tego” jest jedyną postawą, która działa. W przeciwieństwie to „Postaram się” albo „Pomyślę”.

77) Zawsze pracuj nad powiększeniem rozmiaru tortu a nie tylko swojego kawałka.

78) Nagrody bez ryzyka są rzadkością, ale podejmuj jedynie ryzyko dobrze skalkulowane. Upewnij się, że szanse na powodzenie są po twojej stronie.

79) To „Jak” coś zdobywasz (z sposób prawy) jest ważniejsze od tego „Co”.

80) Bądź jasny i semantycznie precyzyjny w swojej komunikacji, umowach oraz porozumieniach. Podsumowuj i spisuj ważne dyskusje …i upewnij się, że wszystkie strony osiągnęły zgodę. Porozumienia na piśmie chronią przed niedomówieniami. Pamięć jest ulotna a śmierć nieunikniona (narazie).

81) Najlepszym sposobem zaczynania jest zaczynanie. Życie nagradza za akcje …nie za reakcje. Na nic nie wyczekuj. Zaatakuj życie. Nie planuj na śmierć i nie proś o pozwolenie …działaj teraz …i przepraszaj później.

82) Kwestionuj wszystko. Nie wierz, że wszystko co powszechnie uznane, musi być prawdziwe albo właściwe. Usuń ze swojej wyobraźni wszelkie ograniczenia a w każdym błędzie, kryzysie czy problemie szukaj niekonwencjonalnie kreatywnego rozwiązania. Bądź elastyczny i gotowy w razie potrzeby na zwrot o 180 stopni.

83) Baw się. Kluczem do szczęśliwego życia z licznymi sukcesami jest znalezienie powołania, które sprawia ci przyjemność – takiego, które maksymalnie cię kręci.

84) W starości nie ma niczego zaskakująco nieoczekiwanego.

85) Mając wybór miedzy wytwarzaniem a przymieraniem głodem, ludzie nie wybiorą głodowania.

86) Nie dostajesz tego, czego chcesz, tylko to, czego oczekujesz. Tak więc wypełnij życie pozytywnymi oczekiwaniami. Wymagaj najlepszego. Postawa oraz siła pożądania składają się na 90% twoich osiągnięć. Każdy może się nauczyć ruchów mechanicznych.

87) Najbardziej sprawdzoną metodą osiągania celów biznesowych jest uczynienie służenia innym swoim podstawowym celem. Kluczem do sukcesu jest wnoszenie wartości do życia innych ludzi.

88) Źródłem trwałego szczęścia nie może być zewnętrzna konsumpcja wartości – a jedynie wewnętrzne ich wytwarzanie. Wytwarzanie ponad konsumowanie jest jedynym usprawiedliwieniem dla istnienia.

89) Nierozwiązane problemy nie uciekają lecz zazwyczaj rozrastają. Przewiduj, uprzedzaj i unikaj problemów – lub zmierz się z nimi już w zarodku. Strach pokonasz atakując go.

90) Znajduj dowolne preteksty by śmiać się przy każdej okazji – zwłaszcza wtedy gdy jest to ostatnia rzecz na jaką masz ochotę.

91) Jeśli ktoś czyni ze swojej uczciwości lub osiągnięć wielkie wydarzenie, jest prawdopodobnie zakłamanym nieudacznikiem.

92) Użyj magii procentu składanego do każdego dostępnego dolara.

93) Najlepszą inwestycją jest ciągłe powiększanie swojej wiedzy. Inwestuj w siebie. 30 min nauki dziennie w ostatecznym rozrachunku uczyni z ciebie eksperta w dowolnej dziedzinie – jednak pod warunkiem wprowadzania w życie tego, czego się nauczyłeś. Sama nauka nie jest zamiennikiem doświadczenia. Edukacja jest zawsze boleśnie powolnym procesem.

94) Przed każdą ważną rzeczą, którą zamierzasz zrobić, spytaj się, czy jej upublicznienie byłoby krepujące. Zbudowanie reputacji wymaga wysiłku całego życia, lecz jej zburzenie jedynie momentu głupoty.

95) Jesteś dokładnie tym w co wierzysz i o czym przez cały dzień myślisz. Bezustannie monitoruj swoje myśli.

96) Sceptycyzm jest kluczem do racjonalnego myślenia. A największą dawkę sceptycyzmu zaserwuj swoim najbardziej umiłowanym przekonaniom. W końcu możesz się mylić …a rzeczy się zmieniają.

97) Przyczyną niepokoju jest zazwyczaj brak kontroli, brak zorganizowania, brak przygotowania oraz brak działania.

98) Pierwszą zasadą kształtowania ostrego umysłu jest bycie uważnym i wyczulonym obserwatorem. Niczego nie zakładaj. Jeśli czegoś nie da się zaobserwować to nie może być prawdą. Nigdy nie działaj w oparciu o ślepą wiarę. Jeśli coś brzmi zbyt dobrze by mogło być prawdziwe, na ogól nie jest prawdziwe. Odmów porywom emocji, które kłócą się ze zdrowym rozsądkiem. Obserwacja jest genezą całej wiedzy i postępu …jest również pierwszym i ostatnim krokiem narzędzia każdego myślącego człowieka – Metody Naukowej. Cała nauka oraz cały postęp opierają się właśnie o Metodę Naukową (większość nie-naukowców używa jej przypadkowo).  Jej kroki to 1) OBSERWACJA. Zbieranie oraz racjonalne organizowanie faktów. Tu potyka się większość ludzi. 2) ROZUMOWANIE INDUKCYJNE (od szczegółu do ogółu – przyp RM). Tworzenie hipotezy – lub inny rodzaj generalizowania faktów, które wydają się być prawdziwe. 3) EKSTRAPOLACJA. Tworzenie prognoz lub założeń w obszarach jeszcze nie obserwowanych w oparciu o stworzoną hipotezę. 4) OBSERWACJA. Sprawdzenie hipotezy w działaniu.

99) Doświadczeniem nie jest co, co tobie się wydarzyło. Doświadczeniem jest to, co ty zrobiłeś z tym, co się wydarzyło. Uczenie się na własnym błędach wymaga mądrości …geniuszu wymaga uczenie się i korzystanie z błędów i doświadczeń innych.

100) Celem życia jest opóźnienie, unikanie i ostatecznie cofnięcie śmierci.

Koniec części 3/3

tłumaczenie własne – Rafał Mazur

Rafał MazurMarketing, Copywriting, Branding, Konsultacje

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.