Idealny proces sprzedaży - szkolenia sprzedaż

Dave Kekich jest biznesmenem, inwestorem oraz badaczem procesu starzenia, który odniósł niezwykły sukces pomimo nieszczęśliwego wypadku na siłowni, który sparaliżował go od pasa w dół. Tak więc Kekich wie coś nie tylko o sukcesie ale i pokonywaniu przeciwności losu.

Joe Polish, znany marketingowiec uznał, że lista ta  jest najpotężniejszym narzędziem z jakim się spotkał. Powyższe zasady były przez autora destylowane ponad 10 lat, na podstawie doświadczeń własnych oraz przeczytanych książek.

Przeczytaj, zrozum i zastosuj. Specjalnie nie używam pogrubień – po to by „wymusić” przeczytanie całości. Podkreślenia są zgodne z angielskim oryginałem.

Kekich’s Credo – Kredo Kekicha

1) Ludzie zrobią niemal wszystko by pozostać w swojej strefie komfortu. Jeśli chcesz coś osiągnąć, musisz się z tej strefy wydostać. Walcz o zwiększanie poziomu uporządkowania oraz dyscypliny w swoim życiu. Dyscyplina oznacza na ogół robienie rzeczy, których robić ci się nie chce. Łatwa droga wyrobienia dyscypliny to: 1) Ustawianie nieprzekraczalnych terminów (deadline), 2) Odkrywanie i robienie tego w czym jesteś najlepszy, co jest dla Ciebie ważne i co sprawia ci przyjemność 3) Koncentrowanie się na nawykach poprzez zastępowanie złych nawyków i złych wzorców myślowych dobrymi nawykami i dobrymi wzorcami – pojedynczo i systematycznie.

2) Miłuj czas, twój najcenniejszy zasób. Nigdy nie nadrobisz czasu, który straciłeś. Jest najważniejszą wartością każdej produktywnej i szczęśliwej jednostki i jedynym ogranicznikiem wszystkich osiągnięć. Marnując czas marnujesz życie. Najważniejszymi wyborami w życiu są wybory dotyczące użycia czasu.

3) Dokładnie zastanawiaj się nad składanymi przez siebie ofertami, postanowieniami oraz obietnicami, niezależnie od tego jak trywialne się wydają. Wszystkie one są kontraktami i muszą być uhonorowane. Dotyczy to również twoich wewnętrznych, osobistych postanowień.

4) Prawdziwy żal pojawia się tylko wtedy, gdy nie dajesz z siebie wszystkiego. Wszystko pozostałe jest poza twoją kontrolą. Rezultaty są jedynym miernikiem. Zastąp rezultaty wymówkami i „się staraniem” a otrzymasz rezultaty na pół gwizdka i wysiłki na pół gwizdka. Rób więcej niż od ciebie wymagają. Łatwe życie to twarde życie – jeśli chcesz trudnego życia, zacznij żyć w miękki sposób.

5) Zawsze okazuj wdzięczność gdy ktoś na to zasługuje. Jeśli to możliwe, niech będzie to wdzięczność finansowa.

6) Twórz w celu budowania majątku oraz akumulowania dóbr. Zyski reinwestuj by chronić i powiększać swój majątek. Wytwarzaj więcej niż konsumujesz i odkładaj minimum 20% wszystkich zarobionych pieniędzy. Płać w pierwszej kolejności sobie.

7) Odniosłeś sukces jeśli lubisz to kim jesteś i to co robisz. Sukces oznacza również osiągnięcia… przy jednoczesnym wybieraniu oraz nakierowywaniu własnych działań. Oznacza również czerpanie radości z intymnych związków oraz kochanie tego, czym w życiu się zajmujesz.

8) Ucz się od olbrzymów.

9) Garść ostrożności zapobiega wielkim żalom. Licz na scenariusz najlepszy lecz szykuj się na najgorszy. Bądź przygotowany fizycznie, materialnie oraz emocjonalnie. Nikt nie sprzedaje ubezpieczeń osobom, które właśnie ich potrzebują.

10) Poznaj potrzeby drugiej strony, udzielaj jak najmniejszej ilości informacji, nigdy nie lekceważ możliwości przeciwnika oraz nigdy nie okazuj słabości podczas negocjacji.

11) Nigdy nie wchodź lub nie inwestuj w biznes bez wcześniejszego solidnego, dobrze przemyślanego oraz dobrze przeanalizowanego pisemnego planu. Wykonuj ten plan w sposób precyzyjny oraz z pasją. Planuj oraz zarządzaj swoim życiem dokładnie w ten sam sposób.

12) Sukces najszybciej przychodzi do tych, którzy wyrobili w sobie ogromną moc intensywnej i długotrwałej koncentracji.  Zasadą numer jeden jest zaangażowanie się poprzez zadawanie pytań fokusowych (czyli skoncentrowanych pytań nakierowanych na oświetlenie danego obszaru zainteresowania – przyp. RM).

13) Chroń poziom wydatków. Zyski poradzą sobie same. Bezwzględnie ucinaj straty – a zyskom pozwól biec swoim tempem. Wymaga to niezwykłej dyscypliny.

14) Podstawowym celem biznesu jest tworzenie oraz utrzymywanie klientów. Marketing i innowacje tworzą rezultaty. Pozostałe funkcje biznesu są kosztem. Szukanie nowych klientów oraz zwiększanie rozmiaru oraz częstotliwości typowej transakcji leży u samych podstaw marketingu i biznesu.

15) Jeśli coś nie jest własnością prywatną, nie będzie poprawnie działało. Płać tylko za osiągnięcia. Interes właścicielski jest jedną z najpotężniejszych znanych nam sił. Otrzymujesz więcej tego co wzmacniasz i nagradzasz.

16) Kompetencje zaczynają się od zagwarantowania wyników pracy.

17) Życie działa odwrotnie do zasad entropii. Wszechświat jest wrogi życiu. Postęp to ciągły wysiłek płynięcia pod prąd.

18) Sprawdź co działa i rób tego więcej. Pierwsze skoncentruj się na robieniu rzeczy właściwych a potem na robieniu rzeczy właściwie, poprzez dopracowywanie szczegółów. To podstawowe ruchy tworzą większość rezultatów i dochodów.

19) Zasadę dźwigni stosuj do pomysłów (umiejętność generalizacji jest kluczowa w intelektualnym lewarowaniu), pracy, pieniędzy, czasu i ludzi. Replikuj siebie by maksymalizować zyski. Twój potencjał zarobkowy stanie się w ten sposób geometryczny a nie liniowy.

20) Racjonalizacje są zazwyczaj wygodnym wykrętem od rzeczywistości i stosuje się je jako wymówki dla nieuczciwego zachowania, błędów i/oraz lenistwa.

21) Zawsze miej wzniosłe, wyraźne cele i intensywnie je wizualizuj. Przyjmij postawę zgodnie z która nie osiągnięcie tych celów skończy się twoją śmiercią – dosłownie! To typ wymuszonej koncentracji po przyłożeniu do głowy lufy pistoletu… stan umysłu podczas presji przeżycia. Niezależnie od tego jak przelotnie to zastosujesz, będzie stymulować twój umysł, zmusi cię do efektywnego użycia czasu i objawi nowe metody finalizowania spraw rozpoczętych.

22) Wartość twoich usług spada dramatycznie po tym, jak skończysz je świadczyć. Dlatego przed rozpoczęciem chroń siebie poprzez zabezpieczenia płatności.

23) Niemożliwy do oszacowania trud i znój niezliczonych pokoleń ewoluował w postaci życia, wartości i szczęścia, które dziś taktujemy jako oczywiste. Każdy dzień powinien być celebracją istnienia. Jesteś arcydziełem życia, powinieneś to czuć oraz doceniać aż do szpiku kości. Aspiruj by tworzyć, osiągać i budować w oparciu o wielką wartość tego co cię otacza.

24) Entuzjazm zakrywa wiele niedostatków – sprawi, że inni będą chcieli się z tobą łączyć.

25) Pracowanie dla kogoś daje marną szansę na zbicie fortuny. Posiadając własny biznes tylko ty musisz być wystarczająco dobry by stać się bogatym.

26) Z religijnym oddaniem odżywiaj swoje ciało właściwym pokarmem, ćwiczeniami, rekreacją, snem oraz technikami relaksacyjnymi.

27) Wybór używania wewnętrznego wysiłku kontra przychodzące z naturalną łatwością zakamuflowane lenistwo jest kluczowym wyborem wpływającym na twój charakter, kompetencje oraz przyszłość. Tego krytycznego wyboru dokonuje się bez przerwy, raz za razem, przez całe życie. Osiągnięcie pełnego potencjału jest najbardziej znaczącym i wartościowym celem życia.

28) Utrzymuj umysł aktywnym, ciągle rozwijaj się intelektualnie. Albo się rozwijasz albo się cofasz. Nic nie stoi w miejscu.

29) Największe osiągnięcia (oraz unikanie kłopotów) oparte są o skuteczną perswazyjną komunikację. Oznacza ona wzajemną znajomość definicji, uważne słuchanie, mówienie po przemyśleniu, pytania fokusowe oraz obserwowanie reakcji. Zostań ekspertem komunikacji.

30) Siła / władza (power) jest wynikiem usuwania zewnętrznych warstw pozorów i widzenia rzeczy takimi, jakimi autentycznie są. Socjalizm przemawia do psychologii i intelektu osób o słabym charakterze. Zidentyfikuj i zamień wszystkie zewnętrzne autorytety na wewnętrzną silę i kompetencje. Przejmij pełną kontrolę i pełną odpowiedzialność nad świadomym kierowaniem wszystkimi aspektami życia. Bycie niekompetentnym i zależnym w dowolnym aspekcie życia czy biznesu otwiera drogę do braku precyzji, manipulacji i irracjonalności.

31) Jeśli nie prowadzisz ciągłej walki o bycie szczerym w trudnych sytuacjach, to prawdopodobnie jesteś nieszczery. Nie da się sprawdzić charakteru dopóki sprawy nie pójdą naprawdę źle lub stawka nie będzie dość wysoka.

32) Jeśli masz rację nie idź na kompromisy. Obstawaj przy swoim, nie okazuj strachu, proś o to czego chcesz a strona przeciwna zazwyczaj wyrazi zgode.

33) Odpuść sobie jeśli sytuacja w dłuższej perspektywie nie wygląda właściwie. Zachowuj długoterminową perspektywę we wszystkim. Żyj tak jakby twój czas się właśnie kończył… ale planuj tak, jakbyś miał żyć przez stulecia.

Koniec części 1 /3

tłumaczenie własne – Rafał Mazur

Rafał MazurMarketing, Copywriting, Branding, Konsultacje

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.