Idealny proces sprzedaży - szkolenia sprzedaż

Fanów erotyki przepraszam – mały żarcik – scenek nie będzie…

Pozostałych, wciąż chętnych na poznanie 5 sekretów ujawnionych przez Kevina O’Leary dotyczących udanej współpracy wspólników – zachęcam do zapoznania się z tym krótkim wpisem. Post ten zaoszczędzi Ci sporo pieniędzy i zdrowia. Osobiście miałem podczas mojej ponad 15-letniej kariery w biznesie wiele razy „przyjemność” godzenia skłóconych wspólników. Oto jak zapewnić optymalną współpracę biznesową:

1) Znajdź osobę, której silne strony stanowią dokładnie Twoje słabe strony. Im mniej te zbiory nakładają się na siebie, tym lepiej. Jeśli jesteś typem wizjonera i Twoją mocną stroną jest kreatywność, poszukaj na wspólnika kogoś, kto jest świetny zarządzaniu i wcielaniu w życie. Jeśli lubisz szaleć na przyjęciach, poszukaj kogoś kto ten czas woli spędzić na liczbami. Uzupełniajcie się.

2) Zostawcie ego za drzwiami. To główny winowajca konfliktów. Nie ma ludzie niezastąpionych. Pamiętajcie o tym wszyscy.

3) Ustalcie wspólny cel. Wspólny cel nakieruje wszystkie wasze departamenty i ludzi oraz zmniejszy ilość ewentualnych konfliktów. Celem firmy O’Leary’ego było: „zdobyć jak najwięcej rynku za każdą cenę”. Wspólny cel jest jak źródło: wszystko co dzieje się w firmie ma tu swój początek.

4) Nigdy nie podważaj autorytetu Twoich wspólników publicznie. Nawet jeśli uważasz, że postępują niesłusznie. Nigdy nie pierz brudów publicznie. Załatwiajcie takie sprawy ściszony głosem za zamkniętymi drzwiami. Twoi pracownicy, akcjonariusze lub „publiczność” nie ma prawa widzieć, że się nie zgadzacie. Rozmawiajcie do skutku – czyli do chwili, w której pojawi się konstruktywne rozwiązanie.

5) Zawsze chodzi o dobro firmy. Nie macie prawa kłócić się (za zamkniętymi drzwiami!) o nic innego. Żadnej prywaty. W firmie liczy się tylko firma. Miej za wspólników osoby, które tę zasadę rozumieją i podzielają. Nawet jeśli Twoim wspólnikiem jest małżonek, członek rodziny czy najbliższy przyjaciel – jest Twoim partnerem biznesowym. Pamiętaj – koniec końców, zawsze, ale to zawsze chodzi o pieniądze.

Rafał MazurMarketing, Copywriting, Branding, Konsultacje

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.