Idealny proces sprzedaży - szkolenia sprzedaż

Rich Schefren, prawdopodobnie najlepiej opłacany konsultant małego i średniego biznesu na świecie stworzył listę cech najwybitniejszych biznesmenów. Warto sprawdzić, które z nich posiadasz oraz popracować nad tymi, których jeszcze nie masz.

Tak więc, cechy które kultywują najlepsi biznesmeni to:

1) Zorientowanie na działanie – najlepsze pomysły nic nie znaczą, jeśli ich nie wprowadzisz. Najlepsi znajdują sposoby na to, by przetestować wyniki swoich szybkich działań jak tylko się da – i wprowadzić odpowiednie korekty. Inaczej mówiąc – stosują proces iteracji.

2) Odporność – wszak biznes polega na rozwiązywaniu problemów i wychodzeniu z kryzysów.

3) Skoncentrowanie na dostarczaniu wartości – to przeciwieństwo egoizmu. Nie da się prowadzić interesów nabierając ludzi. Kluczem do sukcesu jest bycie lepszym niż się obiecało. Najlepsze biznesy zapewniają wartość wszystkim: klientom, właścicielom, pracownikom oraz społeczności.

4) Kompetencję oraz charakter – co budzi zaufanie, czyli podstawę każdej współpracy.

5) Widzą rzeczy takimi, jakimi one są – czyli to co Napoleon Hill nazywa „precyzyjnym myśleniem”. Oznacza to brak myślenia życzeniowego oraz pogodzenie się z faktami. Niezależnie od tego jakie te fakty są, potrafią wykorzystać je na swoja korzyść („Ostatecznie każda wiadomość do dobra wiadomość” jak mawia Dan Kennedy). Mają dość pokaźną dawkę zdrowego sceptycyzmu (jeśli oglądasz Shark Tank albo Dragon’s Den, wiesz o czym piszę…)

6) Zaangażowani ale elastyczni – mają wyznaczony cel, ale są otwarci na prowadzące do niego środki. Bycie gotowym na wszystko oznacza również, że zmieniasz metody działania i sposób myślenia.

7) Ciągle węszą w poszukiwaniu talentów – super-gwiazd nie ma zbyt wiele, lepszy zespól to lepszy biznes, dlatego szukają zdolnych ludzi bez przerwy i „na zapas”.

8) Zdyscyplinowani finansowo – nie da się zbudować fortuny poprzez przepuszczanie pieniędzy…

9) Świetnie zarządzają czasem – co wynika z jasności ich celów. Ciekawy system zarządzania czasem dla przedsiębiorców oferuje Dan Sullivan.

10) Potrafią podejmować twarde decyzje – wiedzą, że biznes jest czymś pomiędzy demokracją a dyktaturą. Nie jest również konkursem popularności. W pierwszej kolejności są lojalni w stosunku do samego biznesu, tym samych nie wahają się podejmować decyzji wbrew zdaniu większości.

11) Są niezależni – a to oznacza, że cenią sobie wolność. Jak pisze Dan Sullivan:

Każdy świadomy przedsiębiorca musi podjąć 2 fundamentalne i wyróżniające go z tłumu decyzje:

1) Będę polegał tylko i wyłącznie na moich własnych zdolnościach tworzenia ekonomicznego bezpieczeństwa

2) Nie oczekuję od życia żadnej okazji o ile wcześniej nie stworzę dla kogoś jakiejś wartości

Życzę Ci powodzenia we wzmacnianiu tych 11 ważnych cech!

Rafał MazurMarketing, Copywriting, Branding, Konsultacje

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.