Ten wpis będzie nieco metafizyczny. A co! Ostatnio odświeżałem sobie Stuarta Wilde’a, którego nie ma już wśród nas. Niestety. Wziął i umarł 1 maja 2013 roku. Przeczytałem i przesłuchałem parę jego produktów dotyczących pieniędzy, takich jak „The Trick To Money Is Having Some”, „The Little Money Bible” czy „The Esoteric Secret of Money” – i zrobiłem sobie notatki. Wrzucam je tutaj, choć miej na uwadze, że są wyrwane z kontekstu:

Im silniejsza jest Twoja intencja i większa jasność dotycząca tego, czego chcesz, tym lepiej czujesz się z samym sobą i szybciej w naturalny sposób przepływają pieniądze. Jeśli chcesz mieć ich więcej – postrzegaj je jako energię a nie naładowany emocjami symbol walki o przetrwanie. Oderwij się od emocji krążących wokół pieniędzy i zachowuj jakbyś już miał ich obfitość.

Pieniądze są miernikiem emocji

Wniosek? Zrozum czego emocjonalnie ludzie pragną, daj im to i wystaw rachunek. Jednak sam musisz od tych emocji uciec (szczególnie od strachu).

Ponieważ pieniądze są dla większości ludzi emocjonalnym symbolem przeżycia, są nim również dla Twojej konkurencji. A to oznacza, że konkurencja ta może być dość niechętna do wystawiania innym rachunków, ustalenia właściwych cen, robienia tego co potrzebne i emanowania odpowiednią energią.

Tak więc Twoje zadanie jest proste: rozszerz swoją strefę komfortu (strefę wpływu) i odłącz emocjonalnie.

Dla potworzenia:

Cena jest miernikiem ludzkich emocji

Pamiętaj, że niemal wszyscy ludzie poszukują akceptacji – bycia kochanymi i/lub lubianymi. Twoim zadaniem jest pozbycie się tej kompulsji. By wywierać na innych większy wpływ nie możesz przejmować się tym, co o Tobie myślą.

To co myślą o Tobie inni nie jest Twoim biznesem

Jednym sposobem na zmianę społeczeństwa jest zdystansowanie się od niego. Wzmocnij się by dać innym przykład i powróć.

Możesz mieć tyle w ile uwierzysz.

Twoim celem zarabiania pieniędzy powinno być umacnianie innych ludzi. Jednak by umacniać innych, najpierw musisz wzmocnić siebie. Tak więc cały sens zarabiania pieniędzy sprowadza się do Ciebie samego.

Pieniądze = transfer emocji

Jeśli dokładnie wiesz, czego chcesz, ludzie Ci to dadzą. Jednak warunkiem jest pozbycie się strachu przed odrzuceniem. To właśnie dlatego bycie sprzedawcą jest tak potężną metafizyczną drogą.

Pieniądze są formą energii i oznaczają transfer emocji

Ponieważ wszystko i wszyscy są energią – Twoje odczucia są dużo bardziej precyzyjne niż analiza umysłowa. Używaj intuicji i odczuć.

Jednym z najłatwiejszych do sprzedania towarów jest energia właśnie – odpowiednia sprawia, że ludzie czują się wyjątkowi i bezpieczni. Koncentrując się na ludzkich potrzebach stajesz się bogatym.

Pamiętaj jednak, że najwięcej energii powstaje w ruchu. Ponieważ pieniądze są energią – musisz działać! To właśnie działanie jest manifestacją mocy – a potrzebujesz mocy, by ludzie oddawali Ci swoje pieniądze.

Pieniądze są siła napędową Twojej kreatywności. A nie narzędziem zapewniającym poczucie bezpieczeństwa

Musisz ponownie odkryć w sobie wewnętrzne dziecko i uszczęśliwiać je. Kupuj zabawę i lekkość. Bycie poważnym to choroba ego. Odcina Cię od wewnętrznego dziecka, a więc od kreatywności a więc od Twojej największej szansy na bogacenie.

Jeśli to co robisz nie sprawia Ci przyjemności, coś robisz źle

Wszyscy i wszystko jest ze sobą połączone. A to oznacza również, że świat należy do Ciebie. I zgadnij – pieniądze innych również!

Prowadź księgę wdzięczności – każdego dnia, bez wyjątku, zapisuj kilka rzeczy (np. 5) za które jesteś wdzięczny. To pomoże Ci koncentrować się na tym co już masz zamiast na tym czego nie masz. To z kolej sprawi, że poczujesz się lepiej, poprawi się Twoja energia, zaczniesz zauważać okazje, pozytywy, dobrobyt. Ta energia przyciągnie innych. Wtedy dasz im to, czego emocjonalnie potrzebują i wystawisz im za to rachunek.

A dlaczego Twoja pozytywne energia przyciągnie innych? Ponieważ:

Pieniądze płyną od niepewności i niepokoju w stronę pewności i spokoju

Ponieważ dla ludzi pieniądze powiązane są z poczuciem bezpieczeństwa, oddanie Ci pieniędzy oznacza jednocześnie oddanie cząstki bezpieczeństwa. Jaki więc masz być? Masz sprawiać, że będą przy Tobie czuli pewność i spokój. Im Ty jesteś bezpieczniejszą opcją, tym oni odczuwają większą pewność.

1 komentuj

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.